جاهای دیدنی اطراف اصفهان در پاییز

10 عمل برتر در اصفهان

اصفهان یک کدام از بهترین و زیباترین و آراسته ترین شهرهای جمهوری اسلامی ایران در روزهای جلال قرن هفدهم پایتخت کشور‌ایران بوده است . به جهت منحصر به فرد بودن و عظمت آن به وسیله اکثری از مردم ( نیمه دنیا ( خوانده می شود . این موزه زنده از صنعتگران و صنعت های دستی با بازار تاریخی خود , پل های جالب و مساجد زینت یافته است . شهر گنبدهای آبی کشور مسلمان‌ها , یهودیان و مسیحیانی است که با نیز معاش مسالمت آمیز دارند . همان گونه که ژان چاردین , ​​یک مسافر فرانسوی قرن هفدهم , می نویسد : ( بزرگترین و زیباترین شهر مجموعاَ شرق ( و ( به صراحت برای لذت های عشق تاسیس شده است ( .

در اینجا گران بها ترین جاذبه ها در منظر گردشگران آمده است :

عرصه نقش عالم : که تحت عنوان میدان امام نیز شناخته می شود , شاهکار زمان صفویه و یکی میراث جهانی یونسکو است . میدان سلطنتی مکانی بود که سلطان و مردمش در آن ملاقات کردند . این شهر با چهار برجسته پر رنگ شامل مسجد امام , مسجد روضه خوان لطف الله , بنای علیقاپو و بازار احاطه شده است .

image

مناطق دیدنی اصفهان در شب

اصفهان . میل عرصه . ایران

مسجد امام / شاه : پباده سازی شده با موزائیک کاشی کاری شده , معماری کاملاً متناسب از دوران صفویه را به نمایش می‌گذارد و منظره ای شگفت انگیز را برای چشمان شما ساخت می نماید . عظمت معماری این مسجد را نمی توان با لغات توصیف کرد . براین اساس , شما می بایست به آنجا بروید تا به صورت حضوری ویزیت نمایید .

کاخ علی قپو : پرتال بزرگی وب سایت را ببینید که بر خلاف مسجد روحانی لطف الله است . فرمانروا عباس درین بنای افسانه عید نوروز ( سال جدید اهل ایران ) را پایکوبی می گرفت . 18 ستون این کاخ یادبود با آینه کاری ها تزئین شده است و سقف با نگارگری های خوب پوشانده شده‌است . یک سالن موسیقی مالامال زرق و برق در طبقه ششم با سوله های دایره ای عمیق در دیوارها برای مداحی آوا جای دارد . پادشاه قبلاً در ایوان ساختمان بنشیند و از تماشای مسابقات چوگان لذت می برد .

مسجد روضه خوان لطف الله : یک بنای گران بها که کناره میدان نقش دنیا است که نخستین نمونه از در میان چهار بنای تشکیل شده در اطراف عرصه است . اگر چه در مقایسه با مسجد امام , مسجد شیخ لطف الله از حیث طراحی فراوان بی آلایش است , اما در درون و بیرون از آن تزئینات بسیار پیچیده ای دارااست . نمای بیرونی گنبد منفرد آن فراوان غنی از کاشی های قشنگ و زیبا ایجاد شده است .

image

اصفهان بازار : یک بازار تاریخی در اصفهان و یکی‌از کهن ترین و مطرح ترین بازارهای خاورمیانه . بازار خیابان دو کیلومتری است که شهر کهن اصفهان را به نصیب نو وصل می نماید . هر خط از بازار به اشکال خاصی از کالاها اعم از گلیم های رنگارنگ ایرانی , فرش بافته دستی , کفش , چاشنی جات ترشی جات , طلا جواهرات , نقره و صنعت های دستی از قبیل معراق , نوعی از عصا دستی , خاتم , کالاهای چوبی با ریز اختصاص داده شده است . قطعات چوب , استخوان و فلز دقیقاً به طریق های هندسی بریده می‌شوند . همینطور چندین کارخانه آموزشی موجود هست که می‌توانید روند ساخت صنعت های دستی را مشاهده کنید .

میدان جلفا : میدان ارمنی جلفا در اصفهان مکانی است که مسیحیان با آرامش در آن زندگی می کنند و مناسک مذهبی خویش را انجام میدهند . باستان آنها در برهه زمانی صفویه از شهر جلفا در شمال کشور‌ایران سفر نموده است . کلیساهای ارمنی , یک گورستان سابق و موزه آهنگ درین منطقه شیک وجود دارد . بعداز ظهرها و عصرها اکثری از بازدید کنندگان در این محله قدم می‌زنند و در یک فضای لیبرال از قهوه ارمنی لذت می برند .

کلیسای جامع ونک : یک کدام از دیگر از اثرها شگفت انگیز با معماری باشکوه کلیسای جامع ونک در میدان ارمنستان است . معماری آن ترکیبی از سبک قرن صفوی با طاقهای بلند و گنبدی با پباده سازی اسلامی است . داستان کتاب مقدس با نقاشی هایی که روی گنبد آجری ترسیم شده‌است , به تصویر کشیده شده‌است . موزه آن خانه مجموعه های ارزشمندی است که از سراسر جهان ارمنستان نظیر خرقه های صفوی , ملیله ها , نقاشی های اروپایی , گلدوزی ها و کتاب مقدس هفت گرمی کوچک جمع آوری شده‌است که گمان می‌رود کوچکترین نوشته نوشته شده به هفت گویش باشد .

موزه موسیقی : بیش از 300 ساز پارسی اعم از کمانچه